Champagne Michel GONET Les 3 Terroirs 2013 Extra Brut

Champagne Michel GONET Les 3 Terroirs 2013 Extra Brut

Champagne Michel GONET Les 3 Terroirs 2013 z dílny legendárního a tradičního vinařství "Michel Gonet" z vinařského městečka Avize, Francie. Šampaňské.

Champagne Michel GONET Les 3 Terroirs 2013 Extra Brut Blacs de blanc

Vinifikace: ruční sklizeň v roce 2013. Fermentace při nízké teplotě (12-13 ° C) v nerezových tancích, malolaktické kvašení prováděné na tomto víně, použití vybraných kvasinek, druhá Průchod do chladu a filtrace přes křemelinový filtr. Stárnutí v termoregulačních kádích z nerezové oceli po dobu 6 let v našich sklepech, druhá fermentace v láhvích, použity tradiční korkové zátky. Cukernatost: Extra-Brut 5 g / L. 
Gurmánské a minerální šampaňské s tóny briošky a mandlí.

Vzhled:
Zlatá barva, průzračná, zlaté odlesky. Bledě zlatá barva, se stříbřitými nuancemi, průzračná a brilantní, bubliny jsou jemné a tvoří jemnou šňůru.

Vůně:
Komplexní, elegantní, jemné vůně bílých květů, jemné vůně citrusů, vůně jemného peckového ovoce, vůně bílého ovoce, vůně jemného opékaného mandle, vůně jemného toastu, vůně brioche, vůně jemné vůně kamenů, vůně křídy, vůně minerálů, vůně jemného másla.

Chuť:
Komplexní, velkorysé, hedvábné, jemné citrusové tóny, minerální tóny, vláčné, minerální, strukturované tělo, dobrá intenzita, dlouhá výdrž, tóny másla.

Párování jídla a vína:
Jako aperitiv, ryby, grilovaná červená masa, bílá masa v omáčce, sushi.

Teplota podávání:
8 ° - 12 °

Potenciál stárnutí:
Od roku 2020 do roku 2024

Alergeny:
Nebyly identifikovány žádné alergeny.
 
Ocenění: Decanter 2019: Bronzová medaile, 90 bodů; Gault et Millau 2019: 15,5/20, citované víno; Průvodce vínem Hachette 2018: 1 hvězdičky; Průvodce Gilbertem a Gaillardem 2018: 92/100; Průvodce DVE 2019: 95/100

Země původu: Francie          Oblast:  Champagne

Šampaňské označení: Cuvée Les 3 Terroirs 2013, bílá barva, ročník 2013 

Odrůda hroznů: Chardonnay: 100% Chardonnay Terroirs: 1/3 hroznů pochází z Le Mesnil-sur-Oger Grand Cru, 1/3 hroznů pochází z Montgueux a 1/3 hroznů pochází z Vindey.

Alkohol: 12,5%              Obsah: 750ml (láhev)

Ročníkové šampanské

Pro výrobu ročníkového šampaňského vína oblasti musí veškeré použité hrozny pocházet z daného roku a z oblasti Champagne. V jiných oblastech je někdy podíl těchto hroznů dokonce jen 75%. Některé domy vyrábí ročníkové šampaňské každý rok, jiné jen pokud má víno dostatečnou kvalitu. Ročníkové šampaňské je obvykle výsledkem pečlivého výběru základních vín daného roku. I v roce, kdy se vyrobí ročníkové šampaňské, se vyrábí i víno neročníkové. Aby se zajistila stálá kvalita, na ročníková šampaňská lze použít nanejvýš 85% produkce daného roku. Díky tomu, že neobsahuje žádná základní vína z předchozích let, trvá u ročníkového vína zpravidla delší dobu, než dosáhne svého vrcholu. Tato vína nejčastěji dosáhnou své nejlepší kvality sedm až deset let po sklizni, i když to už se jedná o otázku osobního vkusu. Stárnutím víno získává typické aroma pečeného chleba.

Blanc de blancs

Blanc de Blancs (bílé z bílých) označuje bílé šampaňské získané z bílých hroznů, v tomto případě jde o odrůdu Chardonnay. Tato šampaňská mají obvykle největší dlouhodobý potenciál. U některých se může zdát, že jako mladá nemají dostatek ovocné chuti. S věkem se však rozvíjejí a získávají aroma pečeného chleba a ořechů. Jiná z těchto vín, zejména z oblasti Cote de Sezanne, mají mnohem více chuti tropického ovoce a jsou nejlepší, když jsou mladá. To je důsledkem poněkud teplejšího podnebí, díky kterému hrozny dosahují plnější zralosti.

Země původu: Francie

Výrobce: 

SCEV MICHEL GONET ET FILS

51190 AVIZE , France

Prodejce v ČR a SK: Alkfil Bohemia s.r.o.

Kód:
gpc-921991
Expedice:
skladem
Kontaktní formulář
*
*
*

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.