Champagne Michel GONET Rosé 2007 Brut

Champagne Michel GONET Rosé 2007 Brut

Champagne, Francie, šampaňské, růžové, šumivé víno.

Champagne Michel GONET Rosé 2007 Brut

Pravé francouzské šampaňské z dílny tradiční vinařské rodiny, kde se pěstováním hroznů a výrobou vína zabývají již po 7 denerací. 

Elegantní a komplexní víno, v chuti jsou znát prvky kandovaného ovoce (fíky, kdoule, mirabelky švestky) s minerálním podpisem půdy.

Vinifikace: ruční sklizeň v roce 2007. Fermentace při nízké teplotě (12-13 ° C) v nerezových tancích, malolaktické kvašení prováděné na tomto víně, použití vybraných kvasinek. Přímé lisování, Odkrvácení. Stárnutí v termoregulačních nádržích z nerezové oceli, tradiční korková zátka, stárnutí na kalech, stárnutí na lamelách. Vápencové půdy, křídové půdy, pazourek.

Cukernatost: 8 g / L

Ocenění: Gault a Millau 2019: 16/20; Průvodce vínem Hachette 2013: 1 hvězdičky; Ceny Sakura Japan Women’s Wine Awards 2017: Trophy Medal

Země původu: Francie

Oblast: Champagne

Označení: Šampaňské , Barva: růžová , Ročník 2007 , Odrůda: Pinot noir

Odrůda hroznů: 100% Pinot Noir Terroirs: Hrozny pocházejí pouze z vinice Fravaux, Côte des Bars.

Alkohol: 12,5% , Obsah: 750ml (láhev)

Dělání vína:
Udržitelné vinařství. Tradiční ruční sběr, rok 2007. Použití třídicích stolů, Teplotně řízená fermentace, Použití pěstovaných kvasinek, Přímý tlak, Issu de saignée. Stárnutí v sudech z nerezové oceli s regulovanou teplotou, tradiční zátky, stárnutí na kalích, Elevage sur lattes avant dégorgement. Sols calcaires, Sols crayeux, Silex.

Barva:
Lososově růžová barva, mnoho velmi jemných bublin, oranžové odlesky.

Vůně:
Výrazné, ovocné, jemné vůně třešní, jemné vůně peckového ovoce, jemné vůně červeného ovoce, jemné vůně pražených mandlí, vůně pražených lískových ořechů, vůně minerálů, vůně marcipánu.

Chuť:
Aromatické, bohaté, zralé, jemné třešňové tóny, jemné tóny peckového ovoce a jemné tóny červeného ovoce. Hladké, mírně minerální, strukturované tělo, dobrá intenzita, dlouhá výdrž v chuti.

Párování vína a jídla:
Suchá sušená šunka Bayonne, grilovaná červená masa, bílé maso v omáčce, středomořská kuchyně, dezerty z červeného ovoce.

Teplota podávání
8 ° - 12 °

Potenciál stárnutí:
Od roku 2020 do roku 2024.

Alergeny:
Nebyl zjištěn žádný alergen

Výrobce: 

SCEV MICHEL GONET ET FILS

51190 AVIZE , France

Prodejce v ČR a SK: Alkfil Bohemia s.r.o.

 

Kód:
gpc-936710
Expedice:
momentálně nedostupné
Kontaktní formulář
*
*
*

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.