Hrčavská čerstvá káva "Chalupčanka a Chalupčan"

Hrčavská čerstvá káva se praží přímo v Hrčavě, která je nejvýchodnější obcí naší země. Praží se z dovezených zelených zrn, jenž jsou dovezené z různých koutů světa, kde v malých regionech rodinné firmy pěstují odrůdy kávy vhodné pro daný region.

Chuť Hrčavské čerstvé kávy vznikla s pomocí českých, polských a slovenských zákazníků, když společně degustovali různé odrůdy, ze kterých majitelka Pražírničky u Chalupky vytvářela originální směsi káv. Po asi půlročním hledání správné chuti kávy vznikly směsi Chalupčanka a Chalupčan.

Kávu si majitelka praží v malých dávkách v pražičce. Na pražení používá svůj vyměřený čas a teplotu, který také dodá pražené kávě na své originalitě. Každá odrůda je pražená zvlášť po vychladnutí jsou odrůdy namixované spolu. Sama si vytváří nálepky na balíčky, které jsou psané ručně. Balíčky jsou papírového vzhledu, ale jsou přizpůsobené tomu, aby káva, která ještě po pražení zraje do své jedinečné chuti, nebyla poškozena ani ničím ovlivněna z venčí. Z balíčku je zřejmé kde je káva pražená. Každý balíček je jedinečný, originální.

"A proto si tuto originální kávu kupují nejen místní jako originální dárek pro své blízké, ale rovněž turisté si tuto kávu kupují jako připomínku místa, které je také velmi originální (poutní místo Trojmezí, kde se setkávají tří hraniční kameny: Česko-Polsko-Slovensko). Chuť kávy jim potom připomene jak příjemně a naplněně se u nás cítili".

"Kávou jsem chtěla oslovit lidi, aby se u nás zastavili a vnímali tento kraj v celé své kráse a jedinečnosti. Spousta lidí utíká z měst na venkov alespoň o víkendu, ale i přesto zapomněli jak se zastavit a jen si vychutnávat přítomný okamžik. Produkty, které vznikají v regionech promlouvají k lidem. I když pražení kávy u nás není známou tradicí, přesto je u nás tradiční setkat se svou rodinou, blízkými či přáteli u šálku kávy."

Vlasta Orešanská, majitelka a tvůrce originální Hrčavské kávy

Řadit dle:
Kontaktní formulář
*
*
*

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.