Weber Haus Oak and Cabriúva Cachaca 38% 700ml

EAN:
7898013032117
Kód:
gpc-940182
Expedice:
skladem

Weber Haus Oak and Cabriúva Cachaca 38% 700ml

Brazilský rum nebo-li Cachaca, tradiční brazilský alkoholický nápoj, agrikolární rum (rum agricole).

Weber Haus Amburana Cachaca je vyrobena destilací v ručně dělaných měděných alembicích ze šťávy z cukrové třtiny. Tato cachaca je stařena po dobu dvou let v dřevěných sudech Americký dub (1 rok) a brazilský Cabriúva (1 rok), čímž tento brazilský rum získává originální, nezaměnitelný charakter vůně, barvy a chuti.

Charakteristika: jantarová barva, brazilská dřevina Cabriúva wood přináší tomu do toho to nápoje bylinné a kořenité tóny, dodává chutě spojené s anýzem, hřebíčkem a fenyklem a také pikantní a svíravý pocit, lehký květinový buket. Dřevo Cabriúva při zahřívání uvolňuje aroma červeného ovoce (jahody). Je to druh dřeva, který destilátu nejvíce dodává olejnatost, protože je bohaté na glycerol, žádoucí přírodní složku.

Tento brazilský rum je vyrobený v tradiční rodinné destilérce WEBER HAUS DESTILÁRIA, jejíž komerční začátek označuje rok 1948. Do té doby již cca 100 let nazpět rodina Weber (původem z Německa) na své malé farmě v brazilském městě Ivoti pěstovala cukrovou třtinu a vyráběla pro svou potřebu naturální brazilský rum tzv. Cachacu (kašasa). 

Cachaca (čteme kašasa) je brazilský národní alkoholický nápoj známý též jako brazilský rum. K výrobě Cachacy se používá samotná šťáva z cukrové třtiny, nikoliv odpadní melasa. Cukrová třtina se nejdřív lisuje, vylisovaná šťáva se nechává kvasit a nakonec prochází destilací a ředěním. Proces výroby cachaçy je stejný jako u tzv. agrikolárních rumů (rum agricole) z Francouzských Antil, Haiti, Dominiky a Svaté Lucie. Nejkvalitnější druhy se nechávají dozrávat v sudech (Amburana wood, Balsamo wood, Cabriúva a Carvalho). Obsahuje alkoholu je 38 - 40 % .

Slangově se Cachaça nazývá pinga, caninha nebo aguardente. Nejznámějším koktejlem z cachaçy je Caipirinha.

Doporučený Koktejl/Drink: WH Caipirinha with Honey

- 60ml WH oak and cabriúva cachaca

- 15ml Sicilian Lemon

- 20ml Honey Syrup

Finish with sugar cane sticks to decorate.

 

Země původu: Brazílie, město Ivoti, Weber Haus Destilária

Obsah alkoholu: 38%

Obsah: 700ml

Distributor pro ČR a SK: Alkfil Bohemia s.r.o., www.alkfil.cz

Kontaktní formulář
*
*
*

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.