Champagne Michel Gonet

"Cítit zemi, dotýkat se vinné révy, ochutnávat hrozny ... být vinařem je především povoláním vjemů, emocí a vášně." MG et Fils

Vinařství Michel Gonet et Fils je tradiční francouzské rodinné vinařství z legendární oblasti Champagne se sídlem v městečku Avize, kde si vinařské řemeslo předávají již po několik generací. Jejich produkty nepatří mezi nejdražší a všudy přítomné, avšak zaručeně vysoce kvalitní a velice chutné.

Všechno to začalo v roce 1802, kdy Charles Gonet vytvořil svůj vlastní dům se šampaňským. Po mnoho let se dům bude vyvíjet pod názvem „Gonet et Fils“. O více než sto a půl roku později, v roce 1935, se narodil Michel Gonet. Vnímán jako zázrak od narození, neschopný nic spolknout kvůli dysfagii (zablokování jícnu), najde život znovu díky doušku šampaňského ... řekne: „Šampaňské mě zachránilo“! Je to začátek skutečné vášně pro tato vína. 

Jako nejstarší ze svých sourozenců Michel opustil rodinný majetek, aby uvolnil místo svým bratrům. Se svou manželkou Annie se přestěhoval o několik kilometrů dále, do Avize, kde postavil nový sklep. Neustále zlepšoval kvalitu práce ve vinici a ve sklepě. Jeho jediným cílem bylo vyrábět čistá šampaňská, která respektují životní prostředí.

Poté, v roce 1986, se zamiloval do regionu Bordeaux, kde v obklopení svých 3 dětí Sophie, Charles-Henri a Frédéric předvedl veškeré své know-how. Dnes jsou to oni, jenž drží pochodně v Champagne a Bordeaux.

„Země nepatří člověku, je to člověk, který patří Zemi“: po 7 generací jsme se snažili poučit se z tohoto rčení, abychom vyráběli jakostní vína, která respektují životní prostředí." MG et Fils

 

 

Řadit dle:
Kontaktní formulář
*
*
*

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.