Víno z Vinařství pod Hradem, Pálava

 

Rodinné vinařství vzniklo v roce 2011. Pro svou “Cestu vína” si vybralo nejvýše položenou vinařskou obec na Pálavě – Klentnici.
Vinařství s jedinečným subtropickým podnebím, nezaměnitelným vápencovým podložím a vyjímečným výhledem na oba hrady, jezera a okolní krajinu učaruje na první pohled každému, kdo hlavně v letních měsících na Pálavu zavítá.

Vinařství hospodaří na cca 5 hektarech vinic přímo na Pálavě. Hrozny z vlastních vinic i od pěstitelů zrají na těch nejkrásnějších viničních tratích na Moravě vůbec. Velká vína vznikají už na vinici! Proto VINAŘSTVÍ POD HRADEM při pěstování klade důraz na kvalitu a šetrný přístup.

Velký úspěch našeho vinařství na mezinárodní soutěži v Austinu, Texas, USA! Do soutěže jsme přihlásili 4 vína. Z toho 3 získala velkou zlatou, konkrétně Sauvignon, Veltlínské zelené a Pálava. Ryzlink vlašský získal krásnou stříbrnou medaili.
Na serveru www.wineofczechrepublic. cz o nás napsali: „Vedle tradičních hvězdných matadorů, jako je Štěpán Maňák či Vinařství U Kapličky, stojí za pozornost raketový start mladého klentnického Vinařství Pod Hradem, které zazářilo třemi velkými zlatými medailemi!“

Celý článek naleznete zde:

https://www.wineofczechrepublic.cz/akce-a-novinky/aktuality/pro-tisk/7401-vyjimecny-uspech-nasich-vin-v-texasu.html

Řadit dle:
Kontaktní formulář
*
*
*

Položky označené * (hvězdičkou) jsou povinné.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.